Studia to nie tylko picie, czyli cel wyższy kulturoznawstwa

7 Wrz

Nowy rok szkolny (wbrew pozorom nie akademicki) zaczął się od… gromu z jasnego nieba. Na Youtubie pojawił się filmik „poznaj, zrozum, polub kulturę”.

Krótkie wideo nie jest wybrykiem studenckiej chęci zrobienia psikusa swojej uczelni, wręcz przeciwnie jest niewybredną gadką absolwentów kulturoznawstwa.

„Studia to nie tylko picie”, „tylko myślenie ma przyszłość”, „mówiąc przyszłość mam na myśli oczywiście teraźniejszość” to główne hasła, które promują ten kierunek studiów na jednej z wyższych uczelni.

 

 

Kiedy w mojej głowie zrodził się pomysł studiowania kulturoznawstwa, wszyscy patrzyli na mnie jak na osobę, która właśnie spadła z choinki. Bo nieopłacalne, bo nie ma pracy, a w ogóle to po co studiować kulturę, „zobaczysz, będziesz rozwozić pizzę”!

Ale… do upartych świat należy. Za mną pięć lat fascynującego studiowania każdej możliwej kultury. Nie oszukujmy się od kultury picia, po kulturę myślenia, aż do kultury teraźniejszości. Nie, nie rozwożę pizzy, nie jestem bezrobotna i nie przymieram głodem. Rozumiem też potrzebę promocji dość nietypowego, choć cieszącego się całkiem sporym powodzeniem kierunku. Ale gdybym zobaczyła ten spot kilka lat temu poważnie zastanowiłabym się… nad studiowaniem reklamy?!

 

/AG/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s