KINO: Wspaniała – Régis Roinsard

13 Lip

Niebieski, żółty, czerwony, zielony… wiosenne barwy bez wątpienia zapewniają kobietom dobre samopoczucie. Tym bardziej, jeśli znajdują się na paznokciach. Ale nie dlatego decyduje się na ten dość kontrowersyjny krzyk mody Rose Pamphyle (Déborah François) w filmie Régisa Roinsarda – Wspaniała. Tęczowe paznokcie pomagają jej spełnić (nie-swoje) marzenia, wygrać kilka dobrze obstawionych zakładów, zostać światową gwiazdą i zdobyć mężczyznę swojego życia. Dużo jak na dziesięć, małych paluszków…

Ona. Młoda, urocza blondynka, która za wszelką cenę chce się uwolnić od nakłaniającego do małżeństwa ojca, a tym bardziej od wybranka serca z rodzinnego miasteczka. Jej sposobem na ucieczkę jest podjęcie pracy sekretarki w innym mieście. Jak założyła, tak zrobiła. Dostała posadę u Louisa Écharda (Romain Duris).

On. Doświadczony, pociągający agent ubezpieczeniowy. Życiowo spełniony, prywatnie – zagubiony w swoich uczuciach. Niby mu nie zależy, a jednak wciąż o niej myśli. To doprowadza go niemal do obłędu. Na szczęście, zimny prysznic zgotowany przez przyjaciół pojawia się jak zawsze w odpowiednim momencie.

Oni. Nauczyciel i uczennica. On surowy i wymagający. Ona pilna i ambitna. Para doskonała? Pochłonięci treningami, sztuką doskonalenia szybkiego pisania na maszynie. Mają cel, który zajmuje czas wolny, wypełnia myśli, a nawet… zbliża do siebie.

Francuski światek lat 50-tych w wykonaniu Régisa Roinsarda zachwyca. Wąskie uliczki, małe sklepiki, samochody wyjęte z epoki. Do tego doskonale dobrana muzyka. Choć najbardziej wyczekiwana komedia francuska roku 2013 miana najlepszej pewnie nie dostanie, to na pewno warto ją zobaczyć.

Przenieść się do Francji lat 50-tych? Bezcenne.

/AG/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s